23 július 2017

néha úgy van, hogy igaznak érzel dolgokat, még ha szorosan véve nem is azok

07.18.
este tizenegy, figyelem az autókat, az utakat, amiket elhagyunk, magunk mögött
mindketten kiosztjuk a magunk lapjait, és az embereket, hogy miért kell ostobának lenni
egy házzal előbb állunk meg,de majdnem eltaláljuk a 22-est
a 22-es csapdája - ezt kellett volna mondanom
biztos értékelte volna
hat ember
az első ember, aki lediplomázott a 'kis családunkban' - de reggel hétig maradhatok
egész éjszaka childish gambino és a tűz(??)
indíthatunk egy youtube csatornát, sziasztok ez a hogyan készítsünk whiskey-colát, cola nélkül
most ugye nem akarjátok behozni a lemaradást?
fél öt felé elmegyünk azért aludni
hirtelen délután egy óra
(hétkor arra keltünk, hogy az arcunkban van a feje és felébreszt mert cigi kell neki)
elindult az étkezőasztalnál a nosztalgia vonat és visszatért minden

visszatekernénk az időt, újra megélnénk dolgokat, elküldenénk emberek a francba és másként csinálnák pár emléket

filozófia szak annyira meglátszik rajtad!
még egy év egyetem
szandálzokni munkanélküliség
passziváltatás
olaszország hippi örömtánc
vissza a hétköznapokba
és basszus, már megint kilenc óra
barátaink itt is, ott is - hívjuk őket, nem reagálnak, írunk nekik, nem reagálnak (ja jó - hát köszönöm, akkor ebből nem kérek)
sanyi a tyúk
virsli a kutya
négy óra van induljunk haza
a visszaút csöndes és a menetszél úgy vág az arcunkba, mint az együtt töltött idő, a visszakapott emlékek zsákja

és újra itt vagyunk,
nem történik semmi,
mi pedig sodródunk az árral,
a social mediaval,
azzal, hogy megint lemerült a telefon,
hogy megint éhesek vagyunk,
minden zenét ununk,
és hogy egy újabb könyvet teszünk az ágy mellé a többi közé.
vajon mi is olyanok vagyunk, mint a könyveink a polcon? hogy megvan a magunk helye, egy Virginia Wolf és egy harry potter kötet között? vagy csak a fektetve vagyunk a többin, mert máshol már nincs hely?már régóta vágytak ránk vagy még mindig az örök és megunhatatlan kedvencek leszünk? esetleg, mi vagyunk a mindig is elakartam olvasni, de olyan nehéz, csak pár oldalát ismerem?

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése